ГЛЕДАЙ 
НОВОТО ВИДЕО
 
 


Music: Denis Popstoev  & Preyah

Arrangement: Denis Popstoev @denis.popstoev

Lyrics: Preyah @preyah_yeah

Mix: Boris Spasov

Mastering: Rawland @rawlandbeatz

Director: Joro Peev @jawpains

Camera: Yordan Georgiev @yordanggeorgiev

1st Assistant Camera: Jordan Mihailovsky @yordma

Lighting: Vesko Menkadzhiev @veskomenkadzhiev

Gaffer: Lubo Marinov / The Greyed Out @lubo_marinov

Video Editing: Joro Peev @jawpains

Color grading: Lyubomir Balabanov / EuroFilms @lyubomir_balabanov


 



MUA: Slav Anastasov @slavanastasov

Styling: Preyah & Joro Peev

Hair: Peter Purvanov @peter.purvanov

Nails: Krasimira Baharova for Elite Nail Art School @nailart.bykrassy

Art department:Joro Peev @jawpains

Music Producer: Preyah & Denis Popstoev

Executive producer: Zlatina Richeva @zlatirich

UPM: Elena Doroshenko @doroshenkoelena

Production Assistants: Elina Firkova & Dobriana Yordanova

Special thanx to:

Single Step Foundation @singlestepbg / https://singlestep.bg/

The Steps @thestepsbg

Studio JENG @jeng_studio

Green Deli Café @greendelicafe

Pure H2O @pure_h2o



Listen
debut album
Новият албум на Прея

ПРЕЯ

1. Lo6 Navik

2. What to Do With It

3. Ne Sum Za Tuk (feat. Jluch & TromBobby)

4. Prikazka

5. Tia (feat. Kay Be)

6. Hope U Like

7. Mamma (feat. Kay Be)

8. High Enough (feat. Volen)

9. Prikazka (Acoustic)

10. Lo6 Navik (Marten & Danev Remix)

СЛУШАЙ В

ПРЕДСТОЯЩИ
СЪБИТИЯ

Event list visible only when you save.

It will display up to the closest 3 events.

за мен
биография

за мен
биография

Още на 16-годишна възраст Прея показва на публиката неоспоримия си талант в телевизионния формат X Factor България, след което взима участие в Музикална Академия, където достига до полуфиналите на шоуто. Тези две изяви се оказват ключови за Прея, тъй като след тях изпълнителката сключва договор с Монте Мюзик – един от най-големите поп лейбъли в България.
Резултати не закъсняват и още през април 2014 година излиза нейният дебютен сингъл „Малките неща“, който придобива изключителна популярност и не спира да се върти по всички български радио станции и телевизии.
Съвсем очаквано, след успеха на парчето, Прея печели наградата за дебютен изпълнител на 359 Hip Hop Awards през 2015 година, последвана от две номинации от наградите на БГ Радио за „Дебют“ през 2015 година и „Най-добър дует/трио“ през 2016. Два пъти е била номинирана „Жена на Годината“, през 2014 и 2016 година.
В допълнение към музикалната си кариера, изпълнителката е взимала участие в различни театрални постановки, мюзикъли и телевизионни предавания („Като две капки вода“, „Черешката на тортата“, etc.)
Прея е работила като ментор и вокален педагог
във Voice Academy (частно музикално училище), а в момента учи Реклама в Нов Български Университет.
В края на 2018-а певицата взима смелото решение да стане независим артист. В момента Прея работи усилено над дебютния си албум, който излиза на 30 май тази година. В него тя и екипът й експериментират с новаторски музикални и звукозаписни техники. Творческия продукт ще зарадва меломаните, които търсят различно и иновативно звучене сред българските изпълнители, както и интересни колаборации между тях.

Абонирай се за новини

We'll keep you updated only about the important stuff.

абонирай се Thanks
Thanks for your subscription!